Љубодраг Обрадовић “МОЈА ПРВА ЛП ПЛОЧА”


Преслушајте како настаје “МОЈА ПРВА ЛП ПЛОЧА”

Поштовани посетици, Пред Вашим очима (и ушима) ће се у наредним данима полако реализовати пројекат “МОЈА ПРВА ЛП ПЛОЧА”. Наравно то ће бити мој избор 12 мојих песама које сам ја написао и искомпоновао уз помоћ апликације “Suno Ai”. Све песме су компоноване (и можети их и преслушати) у Wav формату, па је самим тим и квалитет звука добар. Све песме ћу на крају пројекта у једном фајлу (свих 12) објавити и на мом You Tube каналу под истим насловом “МОЈА ПРВА ЛП ПЛОЧА”. Тај назив је због носталгије према старим технологијама, тј ЛП и СИНГЛ плочама, које ја имам и љубоморно их чувам, а и дан данас их понекад слушам… А да ли ће се моје песме заиста завртети и на винилу, то ће зависити од много фактора… (новац, жеље слушаоца – да их све не набрајам…). Али једно је сигурно, сличних пројеката ће у времену које долази бити све више и више, јер добри стихови песника, искомпоновани, музички обрађени и изведени уз помоћ вештачке интелигенције, ће добити нову димензију, нови живот и допрети до заинтерсованих грађана (читаоца и слушаоца), а тиме и до музичара и певача… Пред Вама су већ три моја остварења: нумера No 1. овог пројекта песма “КРУГОВИ”, затим “ОЛИВЕРА” и “ОРИ”… Можете ми јавити Ваше утиске на мејл: ljuba@poezijascg.com. Уживајте у слушању моје музике!
 
КРУГОВИ…


Лете кругови око тебе,
на вртешци врти се твој свет.
Зашто другима срце зебе
и боли их сваки твој успех?

Зашто живот свој ритам има,
а твој већ ко стари вергл шкрипи?
И како даље сам да пливаш,
кад ти спокој у чемер кипи?

Сваког дана изазов већи,
летиш ко пчела на нови цвет!
Ко ће тебе сад да усрећи,
кад немир твој врти цео свет?

Језа ти се уз кичму пење.
Сам себи постајеш досадан.
Још само један акорд песме
и у кревет поћи ћеш поспан.

Бар у сну себи да дочараш
све изазове и сву стрепњу.
И лепоту праву досањаш
за нову љубав, вечну чежњу.

Бар у сну себи да откријеш
свету тајну и схватиш копчу,
да живот твој се не разбије
и да не намакну ти омчу.

У даљини тутњи олуја,
душа ти је струна на ветру.
Куд те носи животна струја,
зна ли ико на овом свету?

Сви прошли сусрети са јавом
ископне на вашару људском.
Отишле су девојке у ноћ,
сада је прошлост твоја светлост!

А сећање светлост избледи…
Кругови се крате и прете.
Сад се и твоје срце леди,
сви који лете, једном слете!

©Љубодраг Обрадовић

ОЛИВЕРА

Срео сам је само једном,
а неки враг ме и сад њој тера.
Било је то у селу неком.
Оливера, Оливера…

Тело бајно, очи сјаје,
у сваком јој покрету мера.
Мој занос и данас траје.
Оливера, Оливера…

Нудила је много сваком
и сваког успела да отера.
Ко још  за њом није заплако?
Оливера, Оливера…

Беше тад ноћ, летња, јулска.
Око нас зрикавци, опера.
Љубила ме тако страсно.
Оливера, Оливера…

Причала је тад о свету,
који створити смера.
Смејао сам јој се ко детету.
Оливера, Оливера…

Смејао се и љубио је дуго.
Њен сан и данас ми је вера.
Она оде. Ја је и сад чекам.
Оливера, Оливера…

© Љубодраг Обрадовић

ОРИ…

Ори, развигори,
коло, лоло!

Живот је један, безизгледан,
али поведи, на орање и у чежњу,
девојку што те весели
и разиграног жели.

Све су ливаде пусте, све су њиве парлози,
за орача рај, за сељака крај,
који тако сигурно долази…
Па поведи лоло, коло!

У коло се занос хвата,
данас те мало ко схвата,
данас те ломе, данас си прут, сам и крт.
Шибају те ветрови и беспућа,
а био си у снопу прућа!

Ори, ожежи и зарежи,
нек душману кожа се најежи,
док у страху бежи, од пркоса сељака,
који свој спас у сејању налази…

Ори, нек загрми твој глас!
Задњи куца час, да труба засвира,
да зидове поруши
и донесе мало мира
и спокој души.

Ори, лоло
и поведи девојку на орање
и у коло! 

© Љубодраг Обрадовић

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *